شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

آغاز همکاری مشترک ISQI با انجمن‌های قطعه‌سازی

غرفه ISQI در اولین روز حضور در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو، بستری برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و اجرایی در زمینه کیفیت قطعات شد.

به گزارش روابط عمومی ISQI – این تفاهم‌نامه در راستای بهبود و ارتقا سطح کیفی زنجیره تامین و صنعت قطعه‌سازی کشور بین شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور و با نظارت عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی معاونت صنایع حمل و نقل به امضا رسید.

با امضای این تفاهم‌نامه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همکاری‌های علمی، پژوهشی و عملیاتی را در سطح زنجیره تامین و سازندگان داخل، خارج و فعال در تولید قطعات و مجموعه‌های خودرو با معرفی هر یک از دو انجمن طرف امضای تفاهم‌نامه تحت نظارت عالی وزارت صمت آغاز می‌کند.

براساس این همکاری، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در زمینه‌هایی نظیر “طرح‌ریزی و اجرای مدل جامع ارتقا کیفیت قطعات”، “طراحی داشبوردهای اطلاعاتی از عارضه‌های شناسایی شده در این صنعت”، “تشکیل مرکز تخصصی تست و آزمون‌های مربوطه”، “تشکیل آکادمی تخصصی خدمات کارشناسی و آموزش با رویکرد ارتقا سطح علمی و دانشی نیروی انسانی”، “اجرای مکانیزم‌های آدیت محصول و آدیت فرایند سازندگان” و … فعالیت خواهد کرد.

همچنین انجمن‌های طرف تفاهم‌نامه در همکاری‌ با شرکت بازرسی کیفت و استاندارد ایران در موضوعات ذیل همکاری خواهند داشت:

  • انجام بازرسی‌های مبدا در داخل و خارج کشور در خصوص مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته و قطعات برای سازندگان با تاکید بر اقلام وارداتی.
  • استقرار کارشناسان فنی و کیفی در نمایندگی های مرجع به جهت نظارت ، شناسایی و تحلیل عیوب و خرابی‌های کیفی قطعات و تعیین سهم هر یک از آنها.
  • اعطای گواهینامه داخلی IATF به سازندگان با رعایت استانداردهای تخصصی خودرو
  • بازرسی و اعطا نشان کیفی در حوزه قطعات خاص (ایمنی و عملکردی)
  • بازرسی و اعطا نشان کیفی قطعات در حوزه خدمات پس از فروش
  • انجام خدمات تحقیقات بازار شامل سهم بازار، ارزیابی برند، شناسایی نیازهای مشتریان، Shelf Study، بررسی رفتار مصرف‌کنندگان، مدیریت تجربه مشتری و …
  • نظارت بر تهیه و صحه‌گذاری مدارک تکوین محصول و مطالعات امکان سنجی تا تولید انبوه
  • مطالعات ارزیابی ریسک عملیاتی و غیر عملیاتی
  • بازرسی و ارائه گواهی CE و E-Mark
  • بازرسی ماشین‌آلات و تجهیزات تولید و صدور گواهی سلامت

لازم به ذکر ‌است بعد از امضا این تفاهمنامه رسما کار بازرسی کیفی قطعات خودرو در کشور برای اولین بار انجام خواهد گرفت و این مهم زمینه را برای ارتقا کیفیت خودروهای تولیدی داخل کشور از مبدا تولید فراهم خواهد کرد.

انتهای خبر/

Previous slide
Next slide
مطالب بیشتر

ارسال پیام

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
نمایشگاه قطعات خودرو حضور isqi (isqi.co.ir)
نمایشگاه قطعات خودرو حضور isqi