شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

استانداردهای ملی تدوین شده با مشارکت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران یکی از توانمندترین شرکت‌ها در زمینه انتخاب، تدوین و اجرای استانداردهای ملی و مورد‌نیاز کشور بوده و همواره نقش به سزایی در این حوزه ایفا کرده است. به گونه‌ای که در سال‌های مختلف موفق به دریافت لوح تقدیر از سازمان ملی استاندارد به عنوان شرکت برتر در این حوزه شده است.

به گزارش روابط عمومی ISQI، طبق اظهارات واحد مهندسی بازرسی خودرو، این شرکت در سال‌های اخیر علاوه بر اقدام به تدوین استانداردهای خودروهای آتشنشانی و امداد و نجات که برای اولین بار در کشور و بر پایه استانداردهای روز آمریکا و اروپا انجام شد، باتوجه به قراردادهای جدید منعقد شده، پیشنهادات تدوین چندین عنوان از استانداردهای ۸۵ گانه خودرو از جمله استانداردهای قلاب بکسل، جرم و ابعاد و تایر زاپاس نیز به این شرکت سپرده شده است.

از آن گذشته در سال‌های پیش نیز فعالیت‌های مهم دیگری در خصوص تدوین استانداردهای ملی در حوزه‌های مختلف در این شرکت صورت گرفته که در زیر به مواردی از آن اشاره شده است:

– تدوین استانداردهای ۵۱گانه خودرو در سال ۱۳۸۲ (لازم به ذکر است در سال ۱۳۸۳ این استانداردها به عنوان استانداردهای اجباری خودرو لازم الاجرا گردید)
– تدوین بیش از ۵۰۰ عنوان استاندارد در زمینه‌های خودرو، موتورسیکلت، هوافضا، مخابرات و فنآوری و اطلاعات در طی سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸.
– تدوین استانداردهای مصرف سوخت و آلایندگی موتورهای دیزل.
– تجدید نظر استانداردهای ۵۱گانه خودرو در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ .
– تدوین مجموعه استانداردهای تائید نوع ماشین‌آلات کشاورزی و جنگلداری در سال ۱۳۸۹ (که این استانداردها نیز به عنوان استاندارد اجباری هم اکنون در حال اجرا می باشند)
– تدوین استانداردهای ارزشیابی خودرو با مرجعیت دستورالعمل‌های جاری این حوزه

Previous slide
Next slide
مطالب بیشتر

ارسال پیام

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
نمایشگاه زیست بوم