شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

مصاحبه با مدیرعامل ISQI به مناسبت روز ملی کیفیت

به مناسبت روز ملی کیفیت با اشکان گلپایگانی مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که یکی از شرکتهای پیشرو در حوزه ی استاندارد و کیفیت در کشور است گفتگوی مختصری ترتیب داده شد که در ادامه بخشی از این مصاحبه را می‌خوانید.

شما در شرکت ISQI کلمه کیفیت را به عنوان محور اصلی فعالیتهای خود انتخاب کردید؟ ممکن است علت آن را بفرمایید؟

همانطور که میدانید طبق تعریف ایزو ۹۰۰۱ کیفیت به معنی میزان و درجه ای از برآورده شدن الزامات و خواسته هاست و یک مفهوم نسبی است. مثلا ممکن است کالا یا خدمتی از نظر شما باکیفیت باشد درحالیکه از نظر فرد دیگر اینطور نباشد .از طرفی استاندارد حداقل های یک محصول را تعیین میکند. از آنجایی که کسب رضایت ذینفعان برای ما در شرکت اهمیت زیادی دارد بنابراین کلمه کیفیت را به عنوان محور اصلی برند خود انتخاب کردیم تا از حداقل ها فراتر رفته و در مسیر ارتقا کیفیت در کشور گام برداریم.

شعار کیفیت مسئولیت همه ماست از کجا شکل گرفت؟

ما در ۳۱ سال فعالیت خود در کشور با سازمانهای دولتی و نهادهای قانون گذار، شرکتهای خصوصی، مصرف کنندگان نهایی و جامعه ارتباط نزدیکی داشته ایم . تجارب این سالها به ما نشان میدهد که برای ارتقا کیفیت در کشور دولت یا نهادهای قانون گذار یا شرکتها و یا مردم به تنهایی تاثیرگذار نیستند بلکه این مهم در صورتی حاصل میشود که همه ارکان جامعه نقش خود در مقوله کیفیت را بپذیرند. نقش هریک از ما در زندگی فردی و اجتماعی، محیط خانواده، محیط کار و جامعه به طور مستقیم بر کیفیت زندگی quality of life ، کیفیت کالا و خدمات و در نهایت پیشرفت کشور تاثیرگذار است.

بنابراین تصمیم گرفتیم شعار شرکت را اینگونه تعریف کنیم :

کیفیت، مسئولیت همه ماست و سعی کردیم آن را در همه ارکان سازمان جاری کنیم.

شرکت ISQI چقدر میتواند در ارتقای کیفیت در کشور نقش داشته باشد و متولیان این امر در جامعه چه کسانی هستند ؟

شرکت ما از بزرگترین شرکتهای داخلی فعال در حوزه TIC است. (Test , inspection , certification )

ما از طریق ارائه خدمات بازرسی و ارزیابی ، آموزشهای تخصصی و خدمات تحقیقات بازار در کنار شرکتها هستیم تا علاوه بر رعایت الزامات استانداردهای ملی و بین المللی ،سطح کیفی فرآیندها و محصولات خود را ارتقا دهند و در نهایت به سطح بالاتری از فروش و رضایت مشتریان دست یابند. با این وجود شرکتهایی نظیر ما به تنهایی نمیتوانند نقش موثری در ارتقای کیفیت داشته باشند و لازم است نهادهای قانون گذار قوانین صحیحی وضع کنند، استانداردهای لازم تدوین شود ، تولیدکنندگان کالا و خدمات نقش خود را به درستی ایفا کنند و مصرف کنندگان علاوه بر استانداردها مطالبه گر کیفیت بالاتر در محصولات باشند و در نهایت برای ارتقا کیفیت همه دست در دست هم تلاش کنند.

گرچه میدانیم دست یابی به این مهم در شرایط کنونی اقتصادی و سیاسی کشور تا حدودی دشوار است و امیدواریم با رفع موانع موجود مسیر حرکت در این راه هموارتر شود.

روز ملی کیفیت

همکاران شما برای تقویت این شعار و نهادینه شدنش در سازمان چه اقداماتی باید انجام بدهند؟

همکاران ما در بخشهای ستادی، اجرایی و صف همواره در تلاش هستند فرآیندهای کاری خود را در بالاترین سطح کیفی ارائه دهند و کلیه فرآیندها تحت نظارت و پایش مستمر واحد تضمین کیفیت شرکت قرار دارد .ما دائما نتایج اقدامات خود را از منظر ذینفعان و رضایت آنها بررسی کرده و بازخوردهای آنها را در جهت ارتقا کیفیت خدمات خود به کار میگیریم. ولیکن از آنجایی که خواسته های ذینفعان همواره در حال تغییر است لازم است که همکاران ما از جدیدترین روشهای کاری و علمی و تکنولوژیهای روز دنیا مطلع بوده و با بهره گیری از آن  فراتر از خواسته های مشتریان حرکت کنند همچنین تاکید ما در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بر حفظ کیفیت زندگی همکاران در کنار فعالیتهای کاری است و تلاش می کنیم خانواده بزرگ ISQI مفهموم کیفیت را به معنای واقعی لمس کنند.

Previous slide
Next slide
مطالب بیشتر

ارسال پیام

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
بنر وب سایت نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران و حضور isqi