شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

تست پیمایش خودرو

آزمون پيمايش جاده‌اي خودروهاي سبك از سال 1381 با مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص انجام تست پیمایش جاده‌اي جهت بررسي و ارزيابي ايرادات خودرو با پيمايش 20000 كيلومتر و در دو بخش آزمون سيكل شهري و آزمون جاده در تمامي شرايط آب و هوايي و اقليمي كشور و در قالب تست‌های یک روزه و چند روزه (تست بلند) آغاز گرديد. در سال 1392 به عنوان استاندارد ملي ايران توسط اين شركت تدوين گرديد و ميزان پيمايش از 20000 به 30000 كيلومتر افزايش يافت. شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران به عنوان اولين شركت بازرسي اقدام به انجام آزمون پيمايش خودروهاي سبك مي‌نمايد.

با توجه به اهمیت مشتریان به کیفیت خودرو و حساسیت ویژه در مورد شناسایی ایرادات عملکردی و دینامیک، ارزیابی پیمایش جاده ای خودروهای سبک به عنوان روشی موثر جهت ارزیابی خودرو مورد توجه قرار دارد، چرا که انجام این آزمون این امکان را فراهم می‌سازد که خودرو در شرایط مختلف جاده‌ای و در فصول مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته تا سیستم‌های عملکردی و دوام قطعات مختلف خودرو پس از کارکرد و پیمایش طولانی مورد بررسی قرار گیرد .

با توجه به اهمیت و نوع ایراد مشاهده شده در هر خودرو و بر اساس استاندارد پیمایش جاده ای با توجه به تعداد و شدت ایرادات مشاهده شده، خودروها در پنج سطح کیفی بسیار خوب، خوب، قابل قبول، حداقل قابل قبول و غیر قابل قبول سطح بندی می‌شوند.

از ابتدای فعالیت شرکت در این حوزه تاكنون تعداد 190 دستگاه خودرو تحت آزمون قرار گرفته‌اند كه نتيجه آن كشف ايرادات ايمني، عملكردي منجر به توقف و همچنین تعداد زیادی از ايرادات مهم و اساسي شده است.

 

اقدامات و دستاوردهای آزمون پیمایش خودروهای سبک

  • انجام آزمون پيمايش محصولات شركت‌هاي توليدكننده
  • کشف عیوب ایمنی و عملکردی در بخش های مختلف فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز و تجهیزات الکتریکی … و ارائه به خودروساز جهت آنالیز، ریشه‌یابی و رفع ایرادات کیفی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.

مسئول مربوطه:

محمدرضا کوچک‌زاده

تلفن تماس:

021-43904182

Previous slide
Next slide
مطالب بیشتر

ارسال پیام

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
سالروز 35 سالگی شرکت isqi
بنر 35 سالگی شرکت isqi