شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

صدور گواهینامه بازرسی کالا

واحد بازرسی کالای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با در اختیار داشتن شعب و نمایندگی‌های گسترده در خارج و داخل کشور و با استفاده از بازرسان مجرب و کارآزموده، اقدام به انجام کلیه خدمات مرتبط با صدور گواهینامه در حوزه بازرسی کالا در مبدا و مقصد می نماید . شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان امین خریدار وظیفه بازرسی بر اساس دامنه بازرسی تعیین شده از سوی خریدار را بر عهده دارد.

بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران کالاهای وارداتی و صادراتی به سه مورد ( مجاز، مشروط، ممنوع ) تقسیم می شوند.

  • کالاهای مجاز مشمول کالاهایی می شود که ورود و خروج آن از کشور با رعایت قوانین و مقررات نیاز به اخذ مجوز از سازمان یا ارگانی ندارد.
  • کالاهای مشروط آن دسته از کالاهایی هستند که واردات و صادرات آن‌ها منوط به دریافت مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص آن کالا می باشد.
  • کالاهای ممنوع آن دسته از کالاهایی هستند که به موجب قوانین جمهوری اسلامی و شرع اسلام واردات و صادرات آن ممنوع اعلام شده است.

 

همچنین لازم بذکر است با توجه به قوانین سازمان ملی استاندارد ایران، کالا های مجاز و مشروط نیز به دو دسته مشمول استاندارد اجباری و غیر مشمول طبقه بندی شده و کالاهای مشمول می بایست به صورت کیفی موردارزیابی قرار گیرند. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران کلیه امکانات لازم جهت صدور گواهی بازرسی و ترخیص کالا از مبادی ورودی گمرکات اصلی و فرعی کشور از جمله گمرک شهید رجایی بندرعباس، گمرک شهریار، گمرک غرب، گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک بوشهر، گمرک خرمشهر، گمرک پرویزخان، گمرک پیرانشهر، گمرک جلفا، گمرک بندر انزلی، گمرک قشم و گمرک چابهار را دارا می باشد.

بازرسی کالا در مبدا:

بر این اساس شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با در اختیار داشتن شعبات متعدد ، امکان انجام بازرسی کالا در کلیه کشور های جهان را داشته و نسبت به انجام بازرسی در مبدا حمل اقدام نموده و گواهینامه COI در مبدا را صادر می نماید.

بازرسی کالا در مقصد:

بسیاری از واحدهای تولیدی به دلیل نیاز به تسریع در فرآیند واردات و نیاز خطوط تولید، بدون انجام بازرسی نسبت به حمل کالا مبادرت نموده و در گمرکات نسبت به انجام بازرسی در مقصد اقدام می نماید. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با در اختیار داشتن شعبات در کلیه استان‌های ایران، امکان انجام بازرسی کالا در مقصد و صدور گواهینامه استاندارد COI را دارا می باشد.

دلیل اهمیت بازرسی کالا

دغدغه مهم و اصلی بیشتر تاجران، دولت‌ها و کسانی که در بخش بازرگانی فعالیت می‌کنند اطمینان از مرغوبیت و کیفیت کالاها است. امروزه براساس قوانین وضع شده از سوی سازمان ملی استاندارد، بازرسی کالا بخشی جدایی‌ناپذیر در بحث واردات و صادرات محصولات می‌باشد. از آنجا که این امری پیچیده و مهم تلقی می‌شود، کمیته جهانی استاندارد قوانینی را برای این خدمت وضع کرده که مرجعی برای بسیاری از کشورها است.

مهم‌ترین وظایف شرکت‌های بازرسی کالا

  • بررسی صلاحیت، اصالت و ماهیت فروشنده یا تولیدکننده
  • بررسی کیفیت و کمیت کالا براساس توافق انجام شده
  • ارزیابی و تایید میزان سفارش
  • بررسی سال ساخت کالا
  • تایید شرکت سازنده محصول
  • ارائه گواهینامه‌های پیش از حمل و پس از حمل
  • بررسی نوع بسته‌بندی

 

مسئول مربوطه:

خانم صیاد

تلفن تماس:

021-43904209

Previous slide
Next slide