شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، به عنوان واحد نمونه صنعتی و اقتصادی از نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت، کیفیت خودروهای داخلی کشور را هرماه مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در شهریور ماه ۱۳۹۷، این ارزیابی روی تعداد ۳۹۰۱۳ دستگاه خودرو تولید شده، صورت گرفته است. خودروهای تولیدی کشور در این ماه، شامل ۴۹ مدل خودرو (۹۹درصد از حجم تولیدات) درگروه سبک و ۹ مدل (یک درصد) در گروه سنگین می‌باشد.

گروه سبک:

۱- بخش وانت: در این بخش، در سطح قیمتی ۱ خودروی وانت نیو پیکاپ فوتون و در سطح قیمتی ۲ خودروی وانت تندر با اخذ ۳ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص داده اند.

۲- بخش سواری: در این بخش، در سطح قیمتی ۱ خودروهای پژو ۲۰۰۸ ، نیومزدا ۳  و گرند ویتارا، در سطح قیمتی ۲ خودروهای هیوندای Accent ، کیا سراتو ، هیوندای ۲۰i و هاوال ۲H، در سطح قیمتی ۳ خودروی۳۰B و در سطح قیمتی ۴ خودروهای پژو ۲۰۷ اتوماتیک ، تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک ، تندر۹۰ پلاس ، پژو ۲۰۷ و پارس تندر با اخذ ۴ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش وانت

از تاریخ  ۹۷/۰۶/۰۱  لغایت  ۹۷/۰۶/۳۱

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش سواری

از تاریخ  ۹۷/۰۶/۰۱  لغایت  ۹۷/۰۶/۳۱

جدول مقایسه سطوح کیفیت-گروه سبک

گروه سنگین:

۱- بخش باری: در این بخش، کامیونت هیوندای HD65 ، کامیونت ایسوزو K75NPR ، کشنده ولوو ۵۰۰FH و کشنده اسکانیا ۴۱۰G با اخذ ۴ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند. ۲- بخش مسافری: در این بخش، ون مسافری وانا و اتوبوس بین شهری اسکانیا درسا با اخذ ۴ ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند.

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سنگین

از تاریخ  ۹۷/۰۶/۰۱  لغایت  ۹۷/۰۶/۳۱

جدول مقایسه سطوح کیفیت-گروه سنگین

ارزشیابی کیفی

9 پاسخ
 1. محمد گفته:

  با حذف ساندرو دیگه واقعا هم خودتونو راحت کردین هم دارندگان خودروهای چینی!!!!!!!!!!!!

  آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 2. آرش گفته:

  با سلام. افزایش و یا حفظ کیفیت خودرو تولیدی، معیار تعیین قیمتهای جدید خودرو است. با این شرایط چرا گزارش های ماه های تیر، مهر و آبان ۹۷ را اعلام نمی کنید؟
  آیا تحریم ها کیفیت خودرو را مانند سال ۱۳۹۱ تنزل داده که از اعلام سطح کیفی خودداری میکنید؟

  پاسخ
  • مدیر سایت گفته:

   با سلام و احترام
   فرآیند آدیت خودروها مانند گذشته بر روی خودروهای ساخت داخل در جریان است، نتایج به صورت مستمر برای مراجع ذیصلاح ارسال می شود. مسئولیت انتشار گزارشات با وزارت صمتـ می باشد. در صورت انتشار گزارش از سوی وزارتخانه، نتایج در سایت ISQI بازگذاری می شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *