شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

ارزیابی خدمات خودرو

خدمت ارزیابی خدمات خودرو با تکیه بر تجارب و توانمندی‌های موجود با بیش از 20 سال سابقه در امر ارزیابی خدمات خودرو فعالیت می‌نمایند. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از سال 1380 فعالیت خود را در بخش ارزیابی خدمات خودرو باتوجه به نیاز بازار و بر اساس الزامات وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز کرد. اهم فعالیت‌های این بخش شامل ارزیابی خدمات فروش و پس از فروش شرکت‌های عرضه کننده خودرو می‌باشد. به صورت کلی هدف این بخش ارزیابی و نظارت بر وضعیت ارائه خدمات در شرکت‌های عرضه کننده خودرو، نمایشگاه‌ها و تعمیرگاه‌های مجاز می‌باشد.

در راستای دستیابی به هدف فوق الذکر این بخش با به کارگیری زیرساخت‌های نرم افزاری مناسب، قابلیت ارائه گزارش ارزیابی به صورت آنلاین، تحت وب و با امکان ارائه گزارشات مقایسه‌ای شاخص‌های ارزیابی در بین شرکت‌های ارزیابی شده و غیره فراهم می‌باشد، همچنین تشکیل تیم ارزیابی متبحر دارای سابقه کار مرتبط با صنعت خودرو، دارای گواهینامه سرممیزی آشنا به اصول تخصصی ارزیابی حوزه خدمات فروش و پس از فروش خودرو از طریق گذراندن دوره‌های تخصصی ارزیابی و…. به صورت متمرکز و همچنین منطقه‌ای اقدام نموده است.

سایر خدمات و حوزه فعالیت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در بخش ارزیابی خدمات خودرو شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ارزیابی بدو اعطا نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش خودرو
  • ارزیابی و صحه گذاری زمان استاندارد تعمیرات
  • ارزیابی فروشگاه‌های قطعات
  • عارضه یابی و آسیب شناسی بر پایه نظریه داده بنیاد
  • ارزیابی مراکز تعمیراتی تحت پوشش امداد خودرو
  • مهارت سنجی پرسنل نمایندگی‌های مجاز در حوزه کار با تجهیزات و دستورالعمل‌های فنی
  • ارزیابی خدمات امداد نوروزی شرکت‌های عرضه کننده خدمات خودرو
  • تدوین و بروز رسانی دستورالعمل‌های شرایط و ضوابط ارزیابی در حوزه فروش و خدمات پس از فروش
  • تهیه گزارشات سالیانه وضعیت رتبه‌بندی شرکت‌ها و نمایندگی‌ها مربوط به وزرات صنعت و معدن تجارت

ارزیابی خدمات پس از فروش خودرو از جمله فعالیت‌های دارای سابقه طولانی در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بوده که هدف این واحد ارزیابی و نظارت بر سیستم خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده و واسطه خدمات پس از فروش خودرو و  تعمیرگاه‌های مجاز آن‌ها می‌باشد.

براساس دستورالعمل شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش صنعت خودرو مصوب شورای سیاست‌گذاری صنعت خودرو، ارزیابی سیستم خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو به صورت شش ماهه و ارزیابی نمایندگی‌های مجاز آن‌ها، سالانه انجام می‌گیرد.

ارزیابی خدمات فروش خودرو

ارزیابی خدمات فروش خودرو از اوایل دهه 90 در دستور کار شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران قرار گرفته است.

در این حوزه سیستم خدمات فروش شرکت‌های عرضه‌کننده و  نمایندگی‌های مجاز آن‌ها مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌گیرد.

بر اساس دستورالعمل شرایط و ضوابط خدمات فروش صنعت خودرو مصوب وزارت صمت، ارزیابی سیستم خدمات فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو و نمایندگی‌های مجاز آن‌ها به صورت سالانه صورت می‌گیرد.

 

فعالیت‌های ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران واحد شامل موارد زیر است:

بازرسی ادواری و ارزیابی خدمات پس از فروش خودرو

دپارتمان بازرسی خدمات پس از فروش خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با تکیه بر تجارب ارزشمند خود و با بهره‌گیری از کارشناسان و متخصصین مجرب، به ارزیابی ادواری وضعیت خدمات پس از فروش کلیه شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو و تعمیرگاه‌های مجاز تحت پوشش آن‌ها به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌پردازد.

ارائه مجوز خدمات پس از فروش جهت کلیه شرکت‌های متقاضی ثبت و تمدید مجوز تولید/ واردات خودرو

بر اساس الزام وزارت صنعت معدن و تجارت کلیه شرکت‌های متقاضی واردات خودرو می‌بایست از حیث کفایت خدمات پس از فروش مورد ارزیابی و تایید قرار گیرند که اجرای این ارزیابی از جانب وزارتخانه متبوع بر عهده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران قرار گرفته است.

ارزیابی خدمات فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو و نمایندگی‌های مجاز فروش تحت پوشش

دپارتمان بازرسی خدمات خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با استفاده از کارشناسان و متخصصین مجرب، به ارزیابی ادواری وضعیت خدمات فروش کلیه شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو و تعمیرگاه‌های مجاز تحت پوشش آن‌ها به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخته و گزارشات خود را به صورت گزارشات سالانه و دوره‌ای شش ماهه ارائه می‌نماید.

 

 

مسئول مربوطه:

آقای نظری‌مهر

تلفن تماس:

021-43904123

مسئول مربوطه:

آقای حصارکی

تلفن تماس:

021-43904120

جهت ثبت بازخورد ارزیابی می‌توانید بر روی لینک کلیک کنید، همچنین می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی www.isqis.com نتایج ارزیابی شده در حوزه ارزیابی خدمات خودرو را مشاهده کنید.

Previous slide
Next slide