شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

تحقیقات مشتری ISQI دلایل مراجعات حضوری مشتریان به بانک را بررسی می‌کند

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به درخواست بانک ملی ایران، اقدام به تحقیق درخصوص علل مراجعه حضوری مشتریان به شعب این بانک کرد.

به گزارش روابط عمومی ISQI، این پژوهش توسط واحد تحقیقات مشتری و بازار شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در قالب پرسشنامه‌ای باز صورت گرفته که طی آن دلایل عمده مراجعات حضوری مشتریان و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شعب به‌منظور سهولت در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی مدیران ارشد بانک ملی ایران در راستای بهبود ارائه خدمات به صورت غیرحضوری و رفع مشکل ازدحام در برخی شعب پرازدحام مورد بررسی قرار گرفت.

در این پژوهش ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، از ۳۷۳۶ مشتری (شامل صاحبین حساب در بانک ملی ایران و مشتریان سایر بانک‌ها)، توسط پرسشگران میدانی آموزش دیده و متبحر از واحد تحقیقات مشتری و بازار ISQI در۹۲ شعبه مستقر در ۱۱ استان کرمانشاه، مرکزی، خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری، فارس، خوزستان، یزد، تهران مصاحبه حضوری صورت گرفت.

از آنجایی که بانک‌ها یکی از اماکن پرخطر برای ابتلا به بیماری کرونا محسوب می‌شوند، بانک ملی ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس کووید-۱۹ و به منظور حفظ سلامت مشتریان و کارکنان بانک، اقدام به ارتقا و آمادگی کامل زیرساخت‌های بانکداری الکترونیک کرده و ترغیب مشتریان به استفاده از خدمات بانکداری غیرحضوری را در دستور کار خود قرار داده است.

بانک ملی ایران تلاش دارد تا در روزهای شیوع کرونا ضمن توسعه امکانات خدمات غیرحضوری و همچنین تداوم خدمت‌رسانی مناسب در شعب خود، پروتکل‌های بهداشتی را نیز به صورت دقیق اجرایی کند.

اما با وجود آمادگی زیرساخت‌های لازم برای استفاده مشتریان از سامانه‌های غیرحضوری و همینطور تاکید این بانک براستفاده از خدمات غیرحضوری اما همچنان در بعضی از شعب بانک ملی ایران ازدحام مراجعین برای دریافت خدمات بصورت حضوری مشاهده می‌شود.

علاوه بر آن، کارکنان بانک ملی ایران در سطح شعب و ادارات پاسخگوی سوالات احتمالی شهروندان بوده و مشتریان می‌توانند بدون مراجعه حضوری از طریق تماس تلفنی با شعب و ادارات بانک ملی ایران پاسخ سوالات خود را دریافت کنند .

لازم به ذکر است ضدعفونی مستمر، تب سنجی کارکنان در هنگام ورود، توزیع ماسک و موادضدعقونی کننده بین کارکنان، فاصله‌گذاری در حین ارائه خدمات به مشتریان و … از سایر اقداماتی است که در راستای کاهش خطر گسترش ویروس کووید-۱۹ توسط بانک ملی ایران در شعب در حال انجام است.

Previous slide
Next slide
مطالب بیشتر

ارسال پیام

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
بنر وب سایت نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران و حضور isqi