شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

بازرسی ادواری جایگاه CNG

بخش بازرسی CNG یا تجهیزات گاز طبیعی فشرده با هدف نظارت و بازرسی فنی تجهیزات گاز طبیعی، در جهت پیشگیری و کاهش حوادث و تلفات ناشی از استفاده گاز طبیعی فشرده (CNG) در سال 1388 تشکیل گردیده و با توجه به تخصص و تجربه خود و دریافت تائید صلاحیت‌های لازم از مرکز ملی تائید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران در حوزه های مرتبط با بازرسی ادواری مخازن و خودروهای گازسوز اقدام به بازرسی فنی و کنترل کیفیت براساس استانداردهای بین المللی از جمله  ISO 6406، ECE R110 ، ISO 11439،ISO 15500  و استانداردهای ملی ایران به شماره های 7829 ، 12054 ، 6792 ، 8002 ، 7598 ، 9747 و 9426  در سطح کشور نموده است. این بخش با حفظ و ارتقاء کیفیت خدمات، تاکید بر دانش کارشناسان متخصص، اولویت به پیشرفت تکنولوژی خودروها، افزایش سهم وسایل نقلیه موتوری در حمل و نقل و سفرها و همچنین گسترش و توسعه شهر نشینی، سلامت و ایمنی و میزان آلاینده خروجی وسایل نقلیه مورد توجه قرار گرفته است.

این بخش با هدف کسب رضایت و اطمینان مشتریان، تلاش می‌کند با افزایش دامنه خدمات خود از شرکت‌های سرآمد و پیشرو کشور در امر بازرسی فنی تجهیزات گاز طبیعی باشد.

عمده فعالیت‌های این بخش شامل موارد زیر می‌باشد:

  • بازرسی کلیه تجهیزات نصب در جایگاه‌های عرضه سوخت CNG و جایگاه‌های عرضه سوخت مایع ( بنزین و گازوئیل)
  • بازرسی تجهیزات CNG نصب بر روی خودروهای گاز سوز (تبدیلی و کارکرده) و صدور گواهی سلامتی
  • بازرسی و آزمون صحه گذاری کالیبراسیون توزیع کننده‌های جایگاه های عرضه سوخت CNG
  • بازرسی حین ساخت انواع مخازن CNG

بازرسی ادواری جایگاه‌های سوخت‌گیری گاز طبیعی فشرده (CNG)

بازرسی فنی کلیه تجهیزات جایگاه‌های CNG شامل بازرسی سیستم میترینگ، لوله‌های LP تا درایر، درایر، کمپرسور سیستم فشرده سازی (دیسپنسر) توزیع کننده (تابلوهای برق و کابل ها)، حریم های ایمنی و نواحی تردد، مستندسازی و مخازن ذخیره و شیر مخازن گاز طبیعی فشرده مطابق با استاندار دهای ملی 7829 ،12054 و 8002 و دستورالعمل و روش اجرایی سازمان ملی استاندارد و ارائه گزارشات به مراجع ذیربط می‌باشد.

 

بازرسی ادواری جایگاه سوخت طبیعی

بازرسی CNG به صورت دوره‌ای (خودروهای گازسوز)

ناوگان حمل و نقل زمینی کشور ما در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین ناوگانهای مصرف کننده سوخت گاز طبیعی فشرده (CNG) در دنیا می باشد. لذا کنترل کیفیت خودروهای گاز سوز که در سطح خیابان ها در حال تردد هستند از اهمیت شایانی جهت حفظ امنیت جامعه برخوردار است. هدف از اجرای بازرسی ادواری خودروهای گاز سوز ایجاد محیط زیست عاری از آلودگی های ناشی از فرآیند احتراق خودروها و ایجاد محیطی امن از نظر بروز حوادث خودروهای گاز سوز که در حال حاضر تهدیدی جدی برای امنیت جانی راننده و مسافرین در سطح شهر می باشد.  بازرسی ادواری خودروهای گازسوز (CNG) شامل بازرسی مخزن ذخیره، شیر مخزن، PRD ، لوله و اتصالات مربوطه بر اساس استاندارد ملی 9426 و ارائه گزارشات مربوطه به مراجع ذیربط می‌باشد.

بازرسی ادواری جایگاه CNG

بازرسی و آزمون صحه‌گذاری کالیبراسیون توزیع کننده‌های جایگاه‌های عرضه سوخت CNG

جهت صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان در دوره‌های متوالی دستگاه‌های توزیع‌کننده جایگاه‌های CNG مورد بازرسی و آزمون قرار می‌گیرد.

رئیس بازرسیCNG:

آقای جلینی

تلفن تماس:

021-43904222

Previous slide
Next slide
مطالب بیشتر

ارسال پیام

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
نمایشگاه زیست بوم