شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

افتتاح آزمایشگاه اندازه گیری ذرات معلق خودروهای دیزلی برای اولین بار در کشور

آزمون جدید اندازه گیری ذرات معلق خودروهای دیزلی در مرکز آزمون آلایندگی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، برای اولین بار در کشور راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی ISQI، این آزمون با هدف پایش میزان ذرات معلق خودروهای دیزلی سنگین براساس استاندارد آلایندگی راه‌اندازی شده است.
مطابق ضوابط سازمان حفاظت محیط‌ زیست، چنانچه خودروی مورد تست دارای ذرات معلق بیش از حد مجاز باشد، مردود اعلام شده و از شماره‌گذاری آن ممانعت به‌عمل خواهد آمد.
نتایج اندازه‌گیری آلاینده‌ها در کلان‌شهرها نشان می‌دهد، ذرات معلق عامل اصلی آلودگی هوا این شهرها هستند.
یکی از منابع اصلی تولید ذرات معلق، خودروهای دیزلی سنگین هستند که برای کنترل و کاهش انتشار این ذرات، نصب فیلتر جاذب ذرات معلق یا DPF نیز بر روی این خودروها اجباری شده است.
همچنین هدف دیگر از راه‌اندازی این تست پایش عملکرد فیلتر جاذب ذرات معلق و صحه‌گذاری تاثیرگذاری آن در خودروهای دیزلی است. این موضوع از این نظر حائز اهمیت است که می تواند از ورود فیلترهای نامناسب و بی‌کیفیت به کشور جلوگیری کند.
مراسم افتتاح آزمایشگاه خودروهای دیزلی سنگین در مرکز آزمون آلایندگی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همزمان با برگزاری همایش محیط زیست و آلایندگی خودروها و با حضور میرزایی قمی ریاست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست و مدیر عامل شرکت ISQI صورت گرفت.
محمدمهدی میرزایی قمی در این مراسم با تاکید بر اهمیت راه اندازی این آزمون جدید آلایندگی گفت: با ایجاد این آزمایشگاه، امکان انجام تست‌های اندازه‌گیری ذرات معلق خودروهای دیزلی سنگین در کشور فراهم شده است که علاوه بر افزایش توان نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست در کنترل انتشار ذرات معلق منتشره از خودروهای دیزلی، در مجموع کاهش هزینه‌های بازرسی خودرو‌سازان و شرکت‌های عرضه کننده خودروهای سنگین در کشور را در پی داشته و می تواند مانع از خروج حدود ۵ میلیون دلار ارز در سال شود.
اشکان گلپایگانی در این مراسم گفت: با مدیریت هوشمندانه و تاکید سازمان محیط‌ زیست بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های سایر آزمایشگاه‌های کشور در راستای ایجاد تست‌های جدید، امروز تست اندازه‌گیری ذرات معلق خودرو‌های دیزلی سنگین راه‌اندازی می‌شود که در ادامه این راه خود را موظف به ارتقای هرچه بیشتر تجهیزات فنی و دانش فنی کارکنان می‌دانیم تا با سرعت بیشتر به استانداردهای روز اروپا دست‌ یابیم و بتوانیم آنچه که سازمان محیط‌ زیست در قالب استانداردهای اجباری ابلاغ می‌کند را در داخل کشور انجام دهیم.
وی در ادامه صحبت‌های خود، ضمن تقدیر از حمایت‌های سازمان محیط‌زیست، با ارزشمند شمردن این گردهمایی، آن را فرصتی مناسب برای همدلی و تلاش تمامی شرکت‌های بازرسی حوزه‌های مرتبط در ایجاد وحدت رویه و اشتراک‌گذاری دانش‌ها در دست‌یابی به بهترین‌نتایج در انجام تست‌ها دانست و اذعان کرد: شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به واسطه سوابق و تجربیات بالای خود در سی‌دهه فعالیت خود در انجام بازرسی‌ و بروزرسانی مستمر تجهیزات و دانش متخصیص خود، این آمادگی را دارد تا دانش و تجربیات خود را با سایر شرکت ها به اشتراک بگذارد.
لازم به ذکر است، همایش تخصصی و آموزشی محیط زیست و آلایندگی خودرو ششم تا هشتم بهمن ماه ۱۳۹۸ در محل مرکز آزمون و تحقیقات آلایندگی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برگزار می شود.
Previous slide
Next slide
مطالب بیشتر

ارسال پیام

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
سالروز 35 سالگی شرکت isqi
بنر 35 سالگی شرکت isqi