همکاری شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران در رتبه‌بندی فعالان اقتصادی

,

قرارداد همکاری فی‌ما بین شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران (وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران)، روز چهارشنبه ۲ آبان‌ماه، با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و مدیرعامل مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی ISQI، طی قرارداد مذکور، رتبه‌بندی فعالان اقتصادی حقیقی و حقوقی براساس الزامات مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران، با همکاری شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران صورت می‌پذیرد.

شایان ذکر است، رتبه‌بندی فعالان اقتصادی در گرایش‌های وسایل نقلیه، بازرگانی، صنایع‌غذایی و دارویی، پتروشیمی، معادن، کشاورزی و … بوده و هدف آن ایجاد تمایز بین فعالان اقتصادی از طریق بکارگیری روش‌های علمی و عادلانه و همچنین فراهم آوردن بستر قابل اعتماد برای اعطاء امتیازات ویژه به فعالان اقتصادی رتبه‌بندی شده می‌باشد.

معرفی مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران

مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران پیرو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۹ در ساختار نظارتی اقتصادی کل کشور تعریف شده است. تسهیل محیط کسب و کار از مسیر شناسنامه دار نمودن فعالان اقتصادی، توسعه ابزار رتبه بندی و انتشار گزارشهای رتبه بندی و فراهم نمودن بستر اعتماد برای اعضا، امتیازات ویژه قانونی به فعالان اقتصادی رتبه بندی شده بر بستر شبکه اطلاعات ملی و بین المللی این مرکز می باشد.

با توجه به سیاستهای کلان کشور در خصوص اقتصاد مقاومتی و نقش اساسی تر فعالان اقتصادی داخل کشور و نیز پیش بینی افق تعامل بیشتر اقتصاد ایران با دنیا لذا توجه بیشتر به فرصتهای همکاری مشترک فعالان اقتصادی ایران با دنیا و همچنین امکان سرمایه گذاری های خارجی، ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی منسجم و یکپارچه از فعالان اقتصادی اعم از حقیقی و حقوقی در حوزه های مختلف و ارزیابی و رتبه بندی آنها بیشتر حس می شود.

همچنین نظر به اهمیت و کارکرد نظام های رتبه بندی علمی و عادلانه در بهبود محیط کسب و کار و لزوم بکارگیری آنهادر فراهم آوری بسترهای لازم برای توسعه پایدار روابط تجاری و اقتصادی داخلی و خارجی و در اجرای قوانین و مقرراتی که به عنوان تکالیف قانونی بر عهده اتاق بازرگانی ایران گذاشته شده است، امروزه رتبه بندی فعالان اقتصادی توسط مرکز رتبه بندی اتاق ایران بیش از پیش ضرورت می یابد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *