اشکان گلپایگانی مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گفت: با انعقاد قرارداد با شرکت NAST (بزرگترین مرکز تست خودرو در چین)، با وجود تحریم ها و محدودیت ها، با تفاهمات صورت گرفته امکان انجام تست های ایمنی و عملکردی خودروها فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ISQI، نشست خبری مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در خصوص برنامه همکاری مشترک این شرکت و مرکز ملی تست و نظارت بر کیفیت خودرو چین (NAST) به منظور فراهم نمودن امکان تست های ایمنی و عملکردی خودروهای تولید داخل با حضور اصحاب رسانه روز دوشنبه ۸ بهمن ماه برگزار شد.

اشکان گلپایگانی در نشست خبری گفت: قرارداد همکاری با شرکت NAST چین فرصت مغتنمی برای صنعت خودرو کشور است تا با وجود تحریم ها و محدودیت های موجود که ارتباط با اروپایی ها را سخت کرده است، تست های جاده ای، ایمنی و عملکردی خودروها را به راحتی انجام دهند. وی افزود در راستای همین توافقات در آینده نزدیک محصول جدید ایران خودرو برای انجام تست به مرکز آزمون جاده ای NAST چین ارسال خواهد شد.

گلپایگانی در ادامه در خصوص مرکز تست و آزمون جاده شرکت NAST گفت:  این شرکت چینی صلاحیت انجام آزمون بر اساس ۶۹۰ استاندارد در ۷۷ زمینه را دارد همچنین دارای ۱۶۱۱ مجموعه ابزار و ماشین آلات مدرن بوده و در عین حال نیز ۴۱ اختراع را به ثبت رسانده است. وی با اشاره به آزمایشگاه های گوناگون این مرکز گفت: آزمایشگاه های مرکز آزمون جاده ای (Proving Ground)، آزمون خودرو کامل، آزمون مونتاژ خودرو، آزمون تصادف و آزمایشگاه تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه موتور آزمایشگاه چراغ ها و تجهیزات الکتریکی، آزمایشگاه خودروهای استفاده کننده از انرژی های نو، آزمایشگاه  EMC، آزمایشگاه NVH، آزمایشگاه مترولوژی و کالیبراسیون  از جمله آزمایشگاه های این مرکز تست خودرو است.

مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در بیان موارد همکاری ISQI و NAST چین نیز تشریح کرد: تایید نوع خودرو (TA) یا هومولوگیشن برای خودروهای کامل و قطعات، تطابق تولید (COP)، صدور CCC و E-MARK و تبادل فناوری در زمینه فناوری آزمون و پیشرفت، استانداردها و مقررات و فرایند بازرسی COP از جمله موارد همکاری مشترک در قرارداد جدید است.

گلپایگانی در خصوص تاخیر در راه اندازی مرکز آزمون جاده ای گفت: در حال حاضر راه اندازی مرکز آزمون جاده ای نیازمند حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است. وی ادامه داد: پروژه آزمون جاده ای برای ایران یک پروژه مهم ملی است و برای تکمیل و توسعه آن باید بودجه ای در نظر گرفته شود بر این اساس حمایت های بیشتری از جانب دولت نیاز دارد.

وی افزود: در قرارداد با NAST، فضای سرمایه گذاری آن شرکت در مرکز آزمون جاده ای کشور نیز در نظر گرفته شده است تا در صورت رفع موانع تحریم ها از این ظرفیت نیز استفاده شود.

مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از انتقال دانش تخصصی تست خودروها با توجه به تفاهمات انجام شده خبر داد و افزود: در بخشی از این قرارداد آموزش نیروهای ایرانی آمده است و بر همین اساس ماه آینده نخستین گروه از کارشناسان شرکت ISQI جهت آموزش در حوزه آلایندگی‌های خودروهای سواری و موتور سیکلت به این چین اعزام خواهند شد.

همکاری با NAST  چین برای ارتقای ایمنی و کیفیت خودروها
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *