رییس سازمان حفاظت محیط زیست : اراده ملی برای محیط‌زیست سالم پیش نیاز قانون هوای پاک است

برگزاری نشست تخصصی به مناسبت روز هوای پاک در سازمان حفاظت محیط زیست

نشست تخصصی نحوه اجرایی کردن قانون هوای پاک صبح امروز با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، مسئولین و دست اندرکاران این حوزه برگزار شد.

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی را یکی از مهمترین عوامل موثر بر بهبود محیط زیست دانست و گفت:

اراده ملی برای محیط‌زیست سالم پیش نیاز قانون هوای پاک است.

کلانتری با اشاره به اینکه محیط زیست کشور از لحاظ آلودگی هوا، آلودگی آب و آلودگی خاک وضعیت مناسبی ندارد گفت: دلیل اصلی این وضعیت آن است که به جای اینکه بیشتر با جامعه کار کنیم و مردم را آموزش بدهیم و آنان را با حقوق خود آشنا کنیم بیشتر وقت و عمر خود را به تبلیغات گذرانده‌ایم.

وی همچنین افزود: تاکنون قوانینی در خصوص حفاظت از محیط‌زیست که مهمترین آن مقابله با آلودگی هوا می‌باشد، وضع شده اما باز هم وجود خلاء در قوانین اجرایی، باعث آسیب بیشتر به وضعیت هوا، آب و محیط زیست کشور شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: قانون هوای پاک باید تا آخر سال تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد. برای محیط زیست سالم شاید این قوانین هم خیلی کارساز نباشد چون قوانین وضع شده حتما باید کامل به اجرا برسد.

کلانتری اظهار کرد: اجرای قانون هوای پاک فریاد هر خودروساز، سندیکا، صنف و کارخانه‌ای را هم بلند کند این قانون را اجرایی خواهیم کرد. همکاران من در سازمان محیط زیست باید خود را برای یک رودرویی بزرگ برای اجرای قانون هوای پاک آماده کند.

تصویب قانون پاک در مجلس شورای اسلامی

وی با اشاره به تصویب قانون هوای پاک در مجلس شورای اسلامی و تایید آن در شورای نگهبان اظهار کرد: در حال حاضر این قانون به دولت و کلیه دستگاه‌ها ابلاغ شده است و در حال حاضر موظف به اجرای این قانون هستیم. درست است که سازمان حفاظت محیط زیست موظف است که مسیر توسعه پایدار و بهبود وضعیت اشتغال کشور را فراهم کند اما در عین حال وظیفه دارد که هوای پاک و آب پاک برای مردم به ارمغان آورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *