آموزش تخصصی

برنامه‌های آموزش تخصصی و توسعه می‌تواند راهی مناسب برای سازمان‌ها جهت بهره‌وری و موفقیت بیشتر باشد. این برنامه‌ها، بهترین راه برای کسب مهارت‌های جدید هستند و در نهایت برای سازمان ایجاد ارزش خواهند کرد. امروزه، تنها راهی که می‌توانید از مهارت، انگیزه و علاقه کارمندان به طور مداوم اطمینان حاصل کنید این است که آن‌ها را به روز نگه دارید و مهارت‌ها و دانش‌های مربوط به فعالیت‌شان را به آن‌ها آموزش دهید. بیایید نگاهی به ۷ دلیل قانع کننده برای داشتن یک برنامه آموزش و توسعه قوی در سازمان بیندازیم.

  • برنامه‌های آموزش تخصصی مهارت‌های قویتری ایجاد می‌کنند.

ممکن است برخی از کارمندان در شرکت در مجموعه‌ای از مهارت‌های خود دچار ضعف یا نقص باشند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۵۵% سازمان‌ها در سال ۲۰۱۸ برای آموزش تخصصی بودجه درنظر گرفته بوده‌اند. یک برنامه آموزشی دقیق و فکر شده با پرداختن به موضوعی مشخص و تمرکز بر مهارت‌هایی که برای کارمندان از اهمیت بیشتری برخوردار است، نقاط ضعف آن‌ها را برطرف می‌کند. برنامه‌های آموزش تخصصی ضمن خدمت به طور خاص برای از بین بردن نقاط ضعف و ایجاد کارمندانی ماهرتر طراحی شده‌اند.

  • برنامه‌های آموزشی اعتماد به نفس کارکنان را افزایش می‌دهد.

بهبود عملکرد یکی از طبیعی‌ترین و واضح‌ترین دلایل جهت داشتن برنامه آموزش تخصصی در شرکت است. آموزش‌، کارمندان را قادر می‌سازد نقش‌ها و مسئولیت‌های کاری خود را بهتر درک کنند. در حقیقت، بیشتر کارمندان انتظار دارند شرکت‌شان به آن‌ها در ایجاد مهارت‌های حرفه‌ای ارزشمند کمک کند. طبق تحقیقات انجام شده، ۸۴٪  کارمندان انتظار دارند که کارفرمای‌شان به آن‌ها کمک کند تا مهارت‌های خود را گسترش دهند. همچنین آموزش باعث می‌شود که آن‌ها از رقابت و تغییر روند صنعت عقب نمانند و پیشرفت بیشتری داشته باشند.

  • برنامه‌های آموزش تخصصی روحیه محیط کار را تقویت می‌کند.

هدف آموزش تنها توسعه و کسب مهارت نیست، بلکه هدف آن ایجاد انگیزه در کارمندان و در نهایت تقویت روحیه در محیط کار است. دسترسی کارمندان به ماژول‌های آموزشی مرتبط برای آن‌ها فرصتی برای یادگیری ایجاد می‌کند. درنهایت موجب افزایش انگیزه می‌شود. بهترین قسمت آموزش تخصصی این است که با اتمام آن، کارمند احساس رضایت بیشتری دارد.

  • برنامه‌های آموزشی فرصت‌های رشد را فراهم می‌کنند.

تکامل همان چیزی است که ما در هر جنبه‌ای از تجارت و صنعت به دنبال آن هستیم. آشنایی با مهارت‌ها وروندهای جدید صنعت شما را به فرصت‌های بزرگتر و بهتری نزدیک می کند. که در نهایت نه تنها کارمندان بلکه شرکت شما نیز پیشرفت خواهد کرد. بنابراین یک برنامه آموزش تخصصی علاوه‌ بر رشد و پیشرفت فردی، توسعه و گسترش سازمان را نیز به همراه دارد.

  • برنامه‌های آموزش تخصصی مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند.

برنامه‌های توسعه و آموزش در محل کار برای کارمندان مزیت رقابتی نسبت به همتایان‌شان در صنعت ایجاد می‌کند. پیشرفت مداوم شغلی باعث می‌شود که کارمندان از رقبای خود جلوتر باشند. بعلاوه شما را قادر می‌سازد اهداف سازمانی را سریعتر و با روشی مقرون به صرفه تر از رقبا بدست آورید. نیروی کار رقابتی و ماهر همان چیزی است که شما برای رسیدن به رهبری بازار به آن نیاز دارید.

  • برنامه‌های آموزشی جابه‌جایی کارکنان را کاهش می‌دهد.

یکی از مشکلات همیشگی که ممکن است بیشتر شرکت‌ها با آن روبه‌رو باشند جابه‌جایی کارمندان است. این امر در درجه اول به دلیل عدم رضایت شغلی رخ می‌دهد. اگر انگیزه و علاقه لازم را در سازمان ایجاد کنید، پرسنل شما بیشتر جذب سازمان می‌شوند. وقتی کارمندان به طور منظم با دانش جدید در زمینه حرفه و صنعت فعالیت‌شان آشنا می‌شوند، کمتر به فکر جابه‌جایی می‌افتند. در این حالت شما می‌توانید ارتباط عمیق‌تری با کارمندان خود برقرار کنید.

  • برنامه‌های آموزش تخصصی اعتبار ایجاد می‌کنند.

داشتن استراتژی توسعه و آموزش تخصصی قوی و موفق برای کارمندان، همیشه به نفع شما خواهد بود. هنگامی که شرکت شما به عنوان شرکتی فعال در زمینه آموزش و بهبود مهارت کارمندان مطرح شود، این امر مستقیما بر اعتبار شما در بازار تاثیر می‌گذارد. بنابراین نتیجه می‌گیریم که برنامه‌های آموزش تخصصی باعث افزایش بهره‌وری و رشد شرکت می‌شوند. در این حالت شرکت برای جذب سرمایه‌گذارانی که به دنبال ورود به صنعت شما هستند جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد. تیم منابع انسانی سازمان می‌تواند در اجرای برنامه‌های آموزشی کارآمد برای کارمندان موثر باشد.

گردآورنده: الناز وثوقی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *