بازرسی تجهیزات شهربازی

از آنجا که وسایل تفریحی و شهربازی در دسترس عموم افراد قرار دارند. از این رو ایمنی آن‌ها ضرورت پیدا کرده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در حقیقت با بازرسی این وسایل می‌توان خطرات ناشی از آن‌ها را به حداقل رساند. بازرسی تجهیزات تفریحی شامل تجهیزات زمین بازی، تجهیزات ورزشی در فضاهای عمومی، تجهیزات بادی، سرسره‌های آبی، تجهیزات شهربازی می‌باشد. بعلاوه این بازرسی براساس استانداردهای ملی ۶۴۳۶، ۶۴۳۷، ۱۱۳۸۹، ۸۹۸۷، ۱۴۲۳۸ صورت می‌گیرد.

اهداف بازرسی فنی و تجهیزات شهربازی :

اهداف عمده بازرسی وسایل تفریحی شهربازی و پارک بازی عبارتند از:

  • شناسایی قطعات معیوب به منظور پیشگیری از بروز نقص فنی و صدمات جانی و مالی
  • کشف مسیرهای منجر به ایجاد نقص فنی
  • جستجو و کشف نواقص فنی به محض وقوع
  • نشان دادن وضعیت عملکرد وسایل تفریحی
  • تایید وسایل تفریحی در ارائه مطلوب خدمات
  • تهیه سوابق و گزارشات جهت ارزیابی وسایل تفریحی

انواع بازرسی تجهیزات شهربازی:

بازرسی حین ساخت:

نخستین گام برای ایمن‌سازی در وسایل تفریحی بازرسی آن‌ها در هنگام ساخت است. هدف ازانجام این بازرسی اطمینان از انطباق اسناد و مدارک فنی، نقشه‌ها و فرآیندساخت وسایل تفریحی با الزامات استاندارد می‌باشد. درهمین‌راستا مواد اولیه بررسی، آزمون‌های غیرمخرب انجام و ابعاد اندازه‌گیری می‌شوند تا درنهایت بازرسان آزمون‌های عملکردی مربوطه را انجام دهند.

بازرسی حین نصب و قبل از بهره‌برداری:

هدف از این بازرسی نصب صحیح و اصولی وسایل و اطمینان از نحوه چیدمان آن‌ها است. همچنین در بازرسی قبل از بهره‌برداری، عملکرد دستگاه از طریق بارگذاری و تست بار براساس شرایط مطرح شده توسط طراح و انطباق با الزامات استاندارد بررسی می‌شود.

بازرسی حین بهره‌برداری:

این بازرسی شامل بازرسی ادواری، از هم باز کردن اجزای حساس وسایل تفریحی و زدودن رنگ، چربی، علایم خوردگی برای انجام بازرسی کامل و سراسری، بازرسی چشمی کامل و کنترل تلرانس‌های مجاز تمامی اجزای تحت سایش، ضخامت‌سنجی جهت بررسی میزان سایش و خوردگی، آزمون غیرمخرب تمامی نواحی حساس و تحت تنش و جوش‌ها به منظور شناسایی ترک‌ها و بازرسی سیستم‌های قدرت، کنترل، ترمز و توقف اضطراری است.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان بزرگ‌ترین شرکت بازرسی در ایران با کادری مجرب و متخصص از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را به عنوان اولین و بزرگ‌ترین شرکت در زمینه بازرسی وسایل و تجهیزات شهربازی شروع کرده است. دپارتمان تخصصی بازرسی حین ساخت و ادواری وسایل تفریحی اولین دریافت کننده تایید صلاحیت از سازمان ملی استاندارد ایران می‌باشد. این دپارتمان کلیه خدمات بازرسی تجهیزات شهربازی را ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ۴۳۹۰۴۲۰۶-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *