فرآیند بازرسی دیگ بخار و بویلر های آبداغ حین ساخت مطابق قوانین سازمان ملی استاندارد ایران دارای استانداردهای اجباری به شماره ۴۲۳۱ و ۷۹۱۱ می باشد. به منظور اطمینان از اینکه مواد مصرفی، ساخت و آزمایش‏ها از تمامی جهات مطابق استاندارد های ملی مذکور انجام شود، بازرسی‏های کافی و دقیق باید انجام گیرند. لذا بر اساس استاندارد اجباری به شماره ۴۲۳۱ و ۷۹۱۱ هر دیگ در طول فرآیند ساخت باید توسط بازرسین رسمی و یا گواهی شده از طرف سازمان ملی تایید صلاحیت ایران، مورد بازرسی قرار گیرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در سال ۱۳۶۸ با هدف ایجاد سیستم های مدیریت کیفیت در شرکت های تولیدی و خدماتی و در نهایت ارتقای کیفیت محصولات صنعتی به عنوان بازوی اجرایی سیاست های کیفیتی وزارت صنعت، معادن و تجارت با سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاسیس گردید و در زمینه های مختلف فعالیت فعالیت خود را شروع نمود. فعالیت های شرکت از بازرسی بویلر های بخار و آبداغ در سال ۱۳۶۸ آغاز گردید.

همچنین فرآیند بازرسی حین ساخت مخازن تحت فشار نیز بر اساس استاندارد ملی به شماره ۱۸۱۳۲ از مهرماه سال ۹۳ به بعد اجباری اعلام گردیده است.

بخش بازرسی بویلر و مخازن تحت فشار از با سابقه ترین بخشهای واحد بازرسی تجهیزات صنعتی و شرکت ISQI می باشد که بر اساس تایید صلاحیت صورت گرفته توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران و تکیه بر بیش از دو دهه سابقه و تجربه بازرسی در زمینه‌های تایید طراحی، بازرسی حین ساخت و ادواری بویلرهای بخار، آبداغ، آبگرم و مخازن تحت فشار بر اساس استانداردهای ملی مربوطه (استانداردهای ISIRI 4231 وISIRI 7911 و ISIRI 18132 و ISIRI 13782 و استانداردهای معتبر بین المللی توانسته است با جذب و بهره گیری از توان کارشناسان متخصص و مجرب خدمات کیفی و با ارزشی را به جامعه صنعتی ایران ارائه نماید.

سوابق کاری

بازرسی حین ساخت و انجام آزمونهای غیرمخرب (NDT) و تعیین رده مصرف انرژی بر روی محصولات بیش از ۴۵ سازنده بویلر بخار، آب داغ و آبگرم و مخازن تحت فشار (سالیانه به طور متوسط ۷۵۰ دستگاه بویلر بخار، ۱۵۰۰ دستگاه بویلر آب داغ و آب گرم و ۱۰۰ دستگاه مخزن تحت فشار) از قبیل صنایع گرماگستر، پاکمن، سوپراکتیو، پاک فن بخار، حرارت گستر، بخارگستر خاور، صنایع اسوه، مخزن فولاد رافع، صنعت بخار سپاهان، وستوی صنعت، تبادل سازان و …

مطابق با ماده ۹ از بخش ۴ آیین نامه حفاظتی مولد های بخار و دیگ های آبگرم وزارت کار، انجام بازرسی های ادواری و دریافت گواهینامه ایمنی مربوطه یکسال پس از تاریخ صدور گواهینامه بازرسی حین ساخت، اجباری است. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در زمینه بازرسی های ادواری و ایمنی بویلرها نیز خدمات ارزنده ای را به بهره برداران و مصرف کنندگان ارائه می نماید.

از جمله این پروژه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بازرسی ادواری و حین تعمیرات بویلرهای بخار و آب داغ و مخازن تحت فشار شرکتها و سازمانهای مختلف از قبیل سازمان صنایع دفاع، ایران خودرو، مگاموتور، صنایع شیر پاستوریزه پگاه، بیمارستانها، مراکز خدمات درمانی، دانشگاهها، صنایع مختلف تولید مواد غذایی، هتلهای هما، سیمان دشتستان، چینی زرین ایران، چینی مقصود، سیمان فیروزکوه، رینگ خودروی پارس، آلومینای ایران، فراپاکس و سایر کارخانجات صنعتی و . . . (به طور متوسط ۸۰۰ دستگاه در سال)

بازرسی دیگ بخار ، بازرسی مخازن تحت فشار

بازرسی دیگ بخار ، بازرسی مخازن تحت فشار

 

 

مسئول مربوطه
علی فراهانی
تلفن تماس: ۴۳۹۰۴۲۱۶