آمادگی استاندارد استان تهران برای همکاری با شهرداری ها جهت تامین ایمنی کودکان در بوستان های شهری

همایش استاندارد سازی تجهیزات زمین بازی که در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷ با حضور مدیرکل اداره استاندارد استان تهران، مدیران و مسئولین خدمات شهری و فضای سبز مناطق شهرداری تهران و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به منظور اطلاع رسانی در مورد استاندارد زمین های بازی بوستان های شهری و نحوه پیاده سازی آن توسط اداره کل استاندارد استان تهران برگزار شد.
دکتر طاهری مدیرکل استاندارد ایران در این مراسم با بیان اینکه هدف اصلی ما تمرکز بر استانداردسازی برای حصول اطمینان از ایمنی کودکان هنگام بازی در زمین های بازی بوستان ها است، عنوان کرد: برای رسیدن به این هدف آماده کمک به شهرداری ها، مجریان و بهره برداران بوستان ها از طریق برگزاری آموزش های لازم، بازرسی های دقیق برای استخراج عدم انطباق ها هستیم.
وی افزود: مهم‌ترین بخش استانداردسازی تجهیزات زمین بازی بوستان های شهری، خرید تجهیزات استاندارد از تولید کنندگانی است که منطبق با ملزومات استاندارد اقدام به تولید وسایل بازی نموده اند. علاوه بر آن در نظر گرفتن شرایط استاندارد هنگام نصب تجهیزات و همچنین تعمیرات و نگهداری مستمر آنها مطابق استانداردهای موجود باید مورد توجه مسئولین، بهره برداران و مجریان احداث و نگهداری بوستان های بازی کودکان قرار گیرد.
در این همایش ضمن به نمایش در آمدن برخی از ایرادات مشاهده شده در بازرسی ها از برخی تجهیزات زمین های بازی، مراحل دریافت مجوز استاندارد تجهیزات تشریح شد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *