روز جهانی استاندارد در سال ۲۰۱۸ با شعار «استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی» برگزار می شود.

این شعار به فناوری های نوینی اشاره دارد که روش تولید و کاربرد کالاها در جوامع را تغییر می دهند. این فناوری ها مرزهای میان دنیای واقعی و دیجیتال را کمرنگ می کنند. هوش مصنوعی، چاپ سه بعدی و اینترنت اشیا تولید هوشمند، نمونه هایی از این فناوری ها هستند.

استانداردها هم اکنون جز جدایی ناپذیر زندگی و جوامع بشری بوده بطوری که روش‌های علمی را جایگزین شیوه‌های سنتی کرده است.
امروزه کیفیت، خواسته و میلی زودگذر و تبلیغاتی نیست زیرا موضوع مرگ و زندگی مطرح است و بی‌توجهی به آن سبب از دست رفتن مشتریان و کاهش درآمد می‌شود.
نامگذاری ۱۴ اکتبر برابر با ۲۲ مهرماه بعنوان روز جهانی استاندارد بیانگر نقش انکار ناپذیر استانداردهاست و کشورهای جهان با برگزاری مراسم ویژه‌ای این روز را گرامی می‌دارند تا ضمن ترویج فرهنگ استاندارد، ضرورت آن را در زندگی روزمره آحاد جامعه یادآور شوند و اثر بخشی استانداردها را در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی و اجتماعی بازگو کنند.
به راستی، ما ایرانیان چگونه باید کیفیت را در حد مطلوب و مناسب آن نگه داریم؟ چگونه باید کیفیت طلبی را به مردم منتقل کنیم؟ چگونه می‌توان این کار سترگ و بزرگ را در سازمان‌های ایرانی انجام داد؟ استاندارد یکی از راه‌هایی است که می‌تواند کیفیت محصولات را بیمه کند و نیازها و انتظارها را برآورده سازد.

سازمان جهانی استانداردها از مخاطبین خود خواسته است به مناسبت ۱۴ اکتبر (۲۲مهر) به صورت کاربردی در مورد موضوعات زیر فکر کنند:
🌐 اگر آخرین فناوری ها را در اختیار داشته باشید، کدام معضل را حل می کنید؟
🌐 استانداردهای بین المللی چگونه در حل این معضلات به شما کمک می کنند؟
🌐 در صورت دسترسی به فناوری های نوین مانند هوش مصنوعی، تولید هوشمند، اینترنت اشیا، چاپ سه بعدی یا دنیای مجازی چگونه می توانید معضلی در شهر یا کشور خود را حل کنید؟
🌐 مسیرهای اشتباه، مسائل مربوط به ایمنی و نگرانی های اجرایی چگونه ممکن است شما را دچار چالش کنند و راه حل های ممکن کدام است؟
🌐 چه استانداردهای بین المللی (واقعی یا حتی خیالی) می توانند به حل بعضی معضلات کمک کنند؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *