آموزش سازمانی

چنانچه برنامه‌ آموزش سازمانی، به‌طور موثر اجرا شوند، می‌توانند ضمن کاهش ضایعات و هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری و کارایی را ایجاد کنند. چند سال پیش، یک مطالعه توسط انجمن آموزش و توسعه آمریکا (که اکنون به عنوان انجمن توسعه استعدادهای درخشان شناخته می‌شود) انجام شد که در آن ارتباط غیرقابل انکاری را بین اجرای یک برنامه آموزش سازمانی و افزایش سودآوری بیان کرد. درحقیقت، این مطالعه نشان داد، حاشیه سود سازمان‌هایی که برنامه آموزشی برای کارمندان خود دارند ۲۴%بیشتر از سایر سازمان‌ها است. به عبارت دیگر یک برنامه آموزشی ممکن است تضمینی برای موفقیت نباشد. اما مطئنا شانس شما برای موفقیت سازمانتان را افزایش خواهد داد.

برنامه آموزش سازمانی چیست؟

برنامه آموزش سازمانی فرآیندی است که برای آموزش کارکنان در زمینه فرآیندها و سیاست‌های شرکت، اجرا می‌شود. این آموزش همچنین به کارمندان کمک می‌کند تا مهارت‌های مربوطه را برای بهبود‌عملکرد شغلی خود یاد بگیرند و تقویت کنند. بعلاوه موجبات رشد و پیشرفت حرفه‌ای برای تقویت فعالیت‌ها و افزایش بهره‌وری در نقش فعلی و آینده آن‌ها را نیز فراهم می‌کند. اما چگونه می‌توان یک برنامه آموزشی تنظیم کرد یا در تدوین یک برنامه آموزشی چه مراحلی را باید طی کرد؟

در این ۷ مرحله یک برنامه آموزشی ایجاد کنید

اگر سازمان شما آماده اجرای یک برنامه جامع آموزشی است، لازمه تا پنج مرحله زیر را بررسی کنید. این مراحل شما را در فرآیند تصمیم‌گیری راهنمایی کرده و به شما کمک می‌کند تا یک برنامه آموزشی برای کارمندان خود تهیه کنید.

  • نیازهای آموزشی را بسنجید

قرار بر این نیست که در سازمان هرکسی نیازهای آموزشی را شناسایی کند و برای برگزاری دوره‌ها تصمیم بگیرید. زیرا هرج‌ومرج ایجاد می‌شود. درنتیجه لازم است تا واحدی به نام آموزش را که از زیرمجموعه‌های منابع انسانی است تشکیل دهید و شخصی را برای انجام نیازسنجی آموزشی در سازمان تعیین کنید. این فرد در ابتدا باید با جستجو در زمینه‌های مختلف کسب و کار مواردی را که لازم است مهارت‌ها در آنجا بهبود یابند، شناسایی کند. بعلاوه به یاد داشته باشید، آموزش باید یک هدف عملی داشته باشد.

  • یک روش آموزش را انتخاب کنید

هنگام انتخاب روش آموزش، نباید هیچگونه خطایی وجود داشته باشد. از خود بپرسید کدام رویکرد، سومندی بیشتری برای کارمندانتان دارد. مثلا:

– آموزش آنلاین:

کارمندان در یک محیط یادگیری مجازی دانش کسب می‌کنند. آموزش آنلاین به افراد کمک می‌کند تا از طریق دستگاه‌های تلفن همراه خود به دانش مورد نظر دسترسی پیدا کنند. درحقیقت فناوری‌های جدید این کار را آسان و مقرون به صرفه کرده‌اند.

– آموزش در کلاس:

کارمندان با حضور در کلاس و به صورت رو در رو از یک مربی مطالب آموزشی را یاد می‌گیرند.

– یادگیری تلفیقی:

ترکیبی از آموزش آنلاین و کلاس درس است.

– آموزش عملی:

شامل هر نوع آموزشی است که مستقیما روی کار انجام می‌شود. این نوع آموزش بر نقشی خاص و مهارت کارمند در انجام آن تمرکز دارد. بعلاوه آموزش عملی دارای مزایای توسعه کوتاه مدت و بلند مدت برای افراد است.

  • اتخاب ابزار مناسب برای آموزش سازمانی

پس از تصمیم‌گیری در مورد بهترین روش، ابزارهای هوشمند را انتخاب، تا اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما می‌توانند به راحتی به اطلاعات آموزشی دسترسی پیدا کنند. این فرآیند همچنین یک تصمیم مالی است. زیرا سازمان شما باید برای کنترل هزینه‌ها، هوشمندانه در منابع آموزشی جدید خود سرمایه‌گذاری کند.

سیستم عامل‌های یادگیری الکترونیکی مبتنی‌بر ابر یک راه حل ایده‌آل بوده که معمولا به‌صورت اشتراک ارزان قیمت در دسترس هستند. به عنوان مثال می‌توانید از بستری مانند Easygenerator استفاده کنید. زیرا به کارمندان امکان نوشتن و انتشار محتوای آموزشی را می‌دهد. در حقیقت اینگونه ابزار باعث افزایش تعامل یادگیرنده شده و نتایج یادگیری بهتری ایجاد می‌کند.

  • تجزیه و تحلیل فرآیند آموزش

متخصصان این حوزه با درک قوی که از علم داده دارند، می‌توانند فرآیند آموزش سازمانی را به‌صورت موثر تجزیه‌و‌تحلیل کنند. درحقیقت سازمان‌هایی که در حال حاضر در تجزیه و تحلیل افراد و داده‌های حاصل از آموزش آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند از این مهارت و تخصص برای پر کردن شکاف بخش یادگیری و توسعه در سازمان استفاده نمایند.

یکی از معیارهایی که می‌توان از آن برای سنجش میزان رضایت‌بخشی از آموزش استفاده کرد “امتیاز خالص ترویج” (NPS) می‌باشد. این موضوع با پرسیدن سوال از شرکت‌کنندگان در مورد این که آیا این دوره را به افراد دیگر توصیه می‌کنند، کیفیت یک دوره آموزش سازمانی را بررسی و تحلیل می‌کند.

  • به‌روز نگه داشتن برنامه آموزش سازمانی

در آخر، باید اطمینان حاصل کنید که مطالب ارائه شده به روز هستند. کسب و کارها به طور مداوم در حال پیشرفت هستند. بنابراین باید محتوای آموزش را اصلاح کرده تا اطمینان حاصل شود که با چالش‌هایی که کارمندان در آن مواجه هستند مرتبط است.

 

چرا یک برنامه آموزش سازمانی برای تجارت شما بسیار مفید است؟

یک برنامه آموزشی از بسیاری جهات به سود تجارت شما است. در درجه اول، این اطمینان را به شما می‌دهد که کارمندانتان در سطح مناسبی از دانش و مهارت در حرفه خود قرار دارند. همچنین نشان می‌دهد که کارمندان به پیشرفت حرفه‌ای خود اهمیت می‌دهند. در نتیجه تعامل افزایش پیدا می‌کند و کارمندان عملکرد بهتری خواهند داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *