• آمار رو به رشد رضایتمندی از خدمات پس از فروش

   آمار رو به رشد رضایتمندی از خدمات پس از فروش

   آمارها از رشد رضایتمندی مشتریان شبکه خدمات پس از فروش حکایت دارد بطوری که براساس آخرین نتایج، میزان رضایت مشتریان عدد 700 در مقیاس 1000 می باشد که نسبت به سال گذشته با رشد 3 درصدی همراه بوده است.

   سعید تاجیک معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران میهمان برنامه گفتگوی 18:30 با بیان این مطلب افزود: یکی از شاخص هایی که در رضایت مشتریان از شبکه خدمات پس از فروش اهمیت دارد میزان رفع ایرادات خودرو در اولین مراجعه به نمایندگی های مجاز است که در سال 94 معادل 75.5 درصد بوده و در حال حاضر به 79 درصد رسیده است، به این معنا که در سال 95 مشکلات خودرو 79 درصد از مشتریان در اولین مراجعه به نمایندگی های مجاز شبکه خدمات پس از فروش رفع شده است.
   وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب مجلس شورای اسلامی، موظف است به صورت سالانه شبکه خدمات پس از فروش شرکت های عرضه کننده خودرو را مورد ارزیابی قرار دهد و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نیز به عنوان بازوی اجرایی این وزارتخانه وظیفه انجام ارزیابی ها را به عهده دارد، گفت: شاخص های اصلی این ارزیابی ها شامل کیفیت (وضعیت نمایندگی ها، مهارت نیروی انسانی و رعایت الزامات کیفی تعمیرات)، سرعت ( نحوه تامین قطعات یدکی، امدادخودروها و توسعه شبکه نمایندگی های مجاز)، هزینه خدمات( نظارت بر هزینه های دریافتی در خصوص قطعات و تعمیرات) و رضایت مشتریان است.
   تاجیک ادامه داد: بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده شاخص کلی انطباق با قانون از حقوق مصرف کنندگان 65.6 درصد بوده که نسبت به سال 94 میزان 10 درصد رشد داشته است اما هنوز هیچ شرکتی انطباق 100 درصدی نداشته که این امر با وجود شبکه گسترده برخی از خودروسازها طبیعی است.
   معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در خصوص بیشترین نارضایتی مردم عنوان کرد: کمبود قطعات یدکی، عدم رفع عیب، کمبود نمایندگی ها و پرداخت هزینه های اضافی در دوران گارانتی از جمله موارد نارضایتی مصرف کنندگان به حساب می آید.
   قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه مهمان تلفنی برنامه با بیان اینکه رعایت قانون، الزامی 100 درصدی برای همه شرکت های پس از فروش ایجاد می کند گفت: با عمل به قانون میزان انطباق با رضایتمندی مشتریان سال به سال بیشتر می شود.
   وی افزود: آمار رضایتمندی ها روند مثبت و رو به رشدی را نشان می دهد اما باید تلاش کرد تا به رضایت حداکثری دست یابیم

   گالری
  • پربازدیدترین اخبار
پورتال سامان
کلیه حقوق متعلق به شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران می باشد.
مجری : پورتال سامان