• برگزاری نشست خبری در غرفه ISQI در نمایشگاه لوازم خانگی

   برگزاری نشست خبری در غرفه ISQI در نمایشگاه لوازم خانگی

   نشست خبری شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران صبح امروز با حضور معاون اجرایی شرکت، مدیر مهندسی بازرسی خدمات و مدیرارتباطات و فناوری اطلاعات در غرفه ISQI در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، سعید تاجیک معاون اجرایی ISQI در این نشست با اشاره به طرح پایلوت بررسی وضعیت خدمات پس از فروش ۲۰ شرکت لوازم خانگی بزرگ در ایران اعلام کرد: طبق آمار ۷۱.۲ درصد مردم از وضعیت خدمات پس از فروش لوازم خانگی رضایت دارند.
   وی با اشاره به اینکه در بحث لوازم خانگی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سال ۱۳۸۸ به الزام خدمات پس از فروش در مورد چهار دسته از کالاهای مصرفی بادوام که شامل خودرو، ماشین‌آلات راهداری و کشاورزی، ماشین‌آلات صنعتی و معدنی و لوازم خانگی اشاره کرده است، افزود:سال گذشته با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در طرحی پایلوت ۲۰ شرکت برتر و برند از لوازم خانگی انتخاب شدند که ۴۰۰ نمایندگی آن‌ها در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفتند و از ۱۵ هزار مشتری آن‌ها نظرسنجی به عمل آمد.
   تاجیک در ادامه با اشاره به اینکه شاخص‌ها در این بررسی به چهار دسته کیفیت خدمات، سرعت خدمات، هزینه خدمات و میزان رضایت مردم تقسیم بندی شده است، اعلام کرد: با این دستورالعمل شرکتها در چهار سطح کلی سه ستاره (امتیاز ۸۵ تا۱۰۰)، دو ستاره (امتیاز ۷۰ تا ۸۵ )، یک ستاره (امتیاز ۵۰ تا ۷۰) و شرکت‌های با حداقل استاندارد (امتیاز پایین‌تر از ۵۰ ) رتبه بندی می‌شود.
   معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با مقایسه شاخص رضایت مشتری از لوازم خانگی در ایران و کشورهای توسعه یافته است، بیان کرد: شاخص مشتری در کشورهای پیشرفته بالای ۸۰ و ۸۵ درصد است در حالی که طبق طرح پایلوت انجام شده از ۲۰ شرکت بزرگ در ایران حاکی از رضایت حدود ۷۰ درصدی مصرف‌کنندگان است.
   همچنین محسن سلیمی مدیر مهندسی بازرسی خدمات ISQI در این نشست با اشاره به اینکه شرکت های عرضه کننده لوام خانگی باید خسازت توقف تعمیر لوازم را به مصرف کنندگان پرداخت کنند، عنوان کرد: بر اساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان این خسارت باید پرداخت شود و یا تا زمان تعمیر لوازم خانگی محصول جایگزین در اختیار مشتری قرار گیرد که متاسفانه این اتفاق رخ نمی دهد.
   وی ادامه داد: موضوعی که در ارزیابی شرکت ها و نمایندگی ها مغفول است حوزه آموزش می باشد که باید از داخل شرکت اجرا شود و پرسنل فنی در نمایندگی ها برای تعمیر با کیفیت آموزش ببینند.

  • پربازدیدترین اخبار
پورتال سامان
کلیه حقوق متعلق به شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران می باشد.
مجری : پورتال سامان