ایجاد حوزه تخصصی توسعه مراکز آزمون در ISQI

سازمان ملی استاندارد حرکت خوبی برای اجرای استانداردهای ۸۵ گانه آغاز کرده است

سازمان ملی استاندارد ایران با منطق اینکه این استانداردها بین المللی است نسبت به اجرای آنها اقدام می کند. این سازمان در مرحله نخست برخی شرکت ها را برای رسیدن به سطح استانداردهای مذکور کمک می نماید. همچنین خودروسازان جدیدی که به تازگی کار خود را آغاز کرده اند را به در اختیار داشتن این استانداردها الزام می کند.
اشکان گلپایگانی، مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مصاحبه ای که  روز یکشنبه مورخ ۶ اسفندماه ۹۶ در روزنامه گسترش صنعت منتشر شد،اظهار داشت: طبیعی است اجرای این تصمیم پیامدهای خود را دارد و ممکن است در برخی نقاط آسیب هایی را به شرکتها و مصرف کنندگان وارد کند اما در آینده نتیجه مطلوب خواهد بود.

اجرای استاندارهای ۸۵ گانه در کشور به صورت تدریجی کار بسیار درستی است

مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ادامه داد:

اجرای استاندارهای ۸۵ گانه در کشور به صورت تدریجی کار بسیار درستی است. زیرا خود را به استانداردهای دنیا نزدیک می کنیم اما در عین حال باید صنعت خودرو را نیز به این استانداردها نزدیک کرد تا بتوان طراحی ها خودروها را نیز را به سمت طراحی های روز دنیا برد که یکی از راهکارهای این امر مشارکت با شرکت های خارجی است.
وی با بیان اینکه در مسیر توسعه صنعت خودرو حتی اگر به لحاظ فنی توانمندی هایی داشته باشیم که با تحقیق و توسعه به آن برسیم به اندازه ای هزینه بر و زمانبر خواهد بود که ما را از دیگر کشورها عقب خواهد انداخت، خاطرنشان کرد: بنابراین راهکار سرعت دادن به این موضوع که وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به دنبال آن است حرکت به این سمت با مشارکت خارجی ها و همچنین ترغیب آنها به سرمایه گذاری و ورود خودروهای خارجی به کشور است که در کنار آن بتوانند اقدام به تولید در سطوح کیفی کنند تا همزمان صنعت ارتقا یابد و منجر به ارتقاء محصول شود.

 

برای توسعه مراکز آزمون از شرکت های فرانسوی، آلمانی و چینی ارتباط برقرار کرده ایم

گلپایگانی ضمن اشاره به لزوم به کارگیری تجهیزات تخصصی تست و آزمون جهت امر نظارت و اجرای استانداردهای ۸۵ گانه گفت: تاکنون، حتی در زمینه استانداردهای پنجاه و پنجگانه نیز تجهیزات کاملی در ایران در اختیار نداشته ایم و برخی آزمایش ها در ایران و برخی در خارج از کشور انجام شده و آزمایشگاه های مختلف همواره در تلاش بوده اند تا نسبت به تکمیل این تجهیزات به ویژه در دولت یازدهم اقدام کنند.
وی ادامه داد: اما به تازگی برای رفع این مشکل دست به تغییرات ساختاری در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران زده ایم و به ایجاد حوزه توسعه مراکز آزمون اقدام کرده ایم. همچنین در این راستا ارتباطاتی را نیز با شرکتهای فرانسوی، آلمانی و چینی ایجاد کرده ایم و به توسعه حوزه مراکز آزمون در شرکت می پردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *